Mądra akcja na Facebooku. "Nie zabieraj swoich organów do NIEBA!!!" to event mający na celu nakłonienie naszych rodaków, by już za życia zgodzili się na oddanie swoich narządów po śmierci.

Strona wydarzenia dostępna jest tu: https://www.facebook.com/events…

"Nie zabieraj swoich organów do NIEBA - to hasło społecznej akcji, której celem jest przekonanie Państwa, że nie ma nic piękniejszego niż oddać cząstkę siebie drugiemu człowiekowi. Pragniemy również namówić Czytelników do tego, by za życia zadeklarowali zgodę na oddanie narządów po śmierci. Jeśli chcesz, aby ostatnią rzeczą jaką zrobisz było uratowanie ludzkiego życia, wypełnij oświadczenie woli o przekazaniu organów" - piszą na Facebooku organizatorzy eventu.

I dodają: "Wypełniony druczek nosimy przy sobie w dokumentach np. obok dowodu osobistego, prawa jazdy itp. Wcześniej jednak pamiętajmy, że należy pokazać go najbliższym, by znali nasze intencje".

Pisemną zgodę na oddanie narządów po śmierci nosi już przy sobie 536 facebookowiczów. Nie wszyscy zaproszeni popierają jednak akcję. Ale ci są w zdecydowanej mniejszości.

Dołączycie do grona dobrowolnych dawców narządów?