Ciekawa inicjatywa na Facebooku. Za pośrednictwem portalu społecznościowego szwedzkie ministerstwo zdrowia szuka dawczyń kobiecego mleka. Swoje mleko mogą podarować młode, świeżo upieczone matki, których dzieci nie ukończyły trzeciego miesiąca życia.

Fan page społecznościowego banku mleka znajdziecie tu: https://www.facebook.com/gebros…

"Podaruj mleko, ocal życie" - pod takim hasłem odbywa się pożyteczna kampania na portalu Marka Zuckerberga. Póki co inicjatywę polubiło zaledwie ponad 230 osób, choć fan page wystartował na początku lutego.

"Poszukujemy zdrowych, młodych matek, których dzieci nie ukończyły trzeciego miesiąca życia" - informują na Facebooku organizatorzy akcji. Dodają, że przyda się nawet niewielka ilość kobiecego mleka.

Mleko potrzebne jest kilkuset wcześniakom: "Jeśli matki niemowląt nie mają wystarczającej ilości pokarmu, by wykarmić swoje dzieci, potrzebują mleka od innych kobiet. W niektórych przypadkach nie da się go zastąpić innym pokarmem" - czytamy w oświadczeniu społecznościowego banku mleka.

Pozostaje mieć nadzieję, że Facebook nie zamknie szwedzkiego fan page'a. Dlaczego portal miałby to zrobić? Już wyjaśniamy. Otóż dla administratorów Facebooka zdjęcie karmiącej matki to... pornografia. Przekonała się już o tym 36-letnia matka z Vermont (USA) która w lutym ub. roku straciła konto na portalu po tym, jak opublikowała fotografię, na której karmi piersią swojego synka.

Wówczas Simon Axten z Facebooka tłumaczył, że serwis jest pruderyjny i jakakolwiek nagość będzie z niego bezwzględnie eliminowana. To ma być bezpieczne dla wszystkich "środowisko" http://www.fejsik.pl/Matka-karm… .

Póki co na szwedzkiej fanstronie nie ma ani jednego zdjęcia matki karmiącej. Widocznie Szwedzi wolą dmuchać na zimne bojąc się wojny z cenzorami z Menlo Park.