Długo nie czekaliśmy na informację o naśladowcy Adama Lanzy. Dziewiętnastoletni Korry Martinson został aresztowany za wpis na Facebooku, który dotyczył masakry w Newtown.

Niespełna dwudziestoletni mężczyzna napisał na swoim wallu, następujący tekst:

''…osobiście chciałbym podziękować człowiekowi, który to zrobił. W moich oczach jest bohaterem. Potrzebujemy więcej takich ludzi jak ty. Całą odpowiedzialność za wydarzenia z Newtown ponosi rząd''.

Na koniec dowiadujemy się, że jeśli rząd odbierze prawo do posiadania broni to on sam weźmie swój karabin i będzie strzelał w każdej szkole w promieniu 100 mil.

Potencjalny morderca został aresztowany, zaraz po tym jak do komisariatów w Sedro-Woolley zaczęły docierać niepokojące informacje od prywatnych osób, które przytaczały wypowiedź Martinsona opublikowaną na Facebooku.

Aresztowany 19 latek w najbliższych dniach stanie przed sądem. Do tej pory nie miał konfliktu z prawem. Policja nie posiada informacji aby podejrzany posiadał broń, o której wspomniał na FB.

Jaka kara powinna spotkać tego nieodpowiedzialnego człowieka? Czy naprawdę tak uważa czy raczej poniosła go fantazja i postanowił sobie zażartować.