"Jestem dumny, że Polacy są najlepsi w niepłaceniu abonamentu RTV" - to fan page zrzeszający przeciwników zrzucania się na media publiczne. Zgryźliwe komentarze, celne pointy i szczypta dobrego humoru - to wszystko w jednym miejscu na Facebooku. Za darmo. Bez abonamentu.

Moderatorzy fanstrony nie pozostawiają najmniejszych złudzeń. Od razu wiadomo, o co im chodzi:

"Abonament radiowo-telewizyjny jest archaicznym sposobem finansowania mediów publicznych, haraczem ściąganym z ludzi; dlatego rząd będzie zabiegał o poparcie prezydenta i opozycji dla jego zniesienia" - czytamy na fan page'u.

I dalej:

"Dziękujemy Franzuzom i Niemcom za uznanie i polecamy brać z nas przykład! Mam w dupie co oni o tym myślą". Konstruktywnie i bez kompromisów.

I tylko niewielka liczba fanów świadczy na niekorzyść fanstrony. 4140 osób, które nie płacą abonamentu RTV. Nie jest to tłum, ale na początek powinno adminom wystarczyć to rozkręcania buntu.

Niech podsumuje Mateusz:

"Niech wprowadzą jeszcze więcej dennych, beznadziejnie głupich, o zerowym poziomie gry aktorskiej seriali albo puszczą setny raz film pamiętający czasy Gierka. Na pewno ludzie będą płacili abonament. Przecież w tv publicznej (i prywatnej zresztą również) poza wiadomościami (które i tak są na lichym poziomie) nie ma kompletnie NIC do obejrzenia..."

Amen.