Nowa funkcja Facebooka umożliwia przekazanie dotacji na instytucje charytatywne. W prosty sposób możecie przekazać pieniądze wybranej instytucji.

Facebook ogłosił, że uaktywnia nową funkcje w tzw. darach (gifts). Opcja pozwala przekazać darowiznę dla instytucji non-profit. Do tej pory w gronie współpracujących instytucji znalazły się m.in. amerykański Czerwony Krzyż, Boys & Girls Club of America, Oxfam America czy Water.org.

Usługa nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich. Założyciel portalu Mark Zuckerberg planuje w najbliższym czasie udostępnić moduł jak największej ilości osób.

Informacja o nowym programie została opublikowana kilka dni po uderzeniu huraganu Sandy, który jak wiadomo spowodował ogromne zniszczenia na terenie Stanów Zjednoczonych. Na stronie, na której ogłoszono pilotażowy program, Facebook przyznał się, że na decyzję o wprowadzeniu opcji wspomagania instytucji miały wpływ ostatnie wydarzenia w kraju.

Można by rzec, że Zuckerberg idealnie wstrzelił się z tematem. Zwłaszcza w okresie, gdy w USA wiele osób potrzebuje pomocy. Po uruchomieniu aplikacji każdy będzie mógł wesprzeć jedną z wymienionych instytucji. To bardzo ułatwi finansowanie przez prywatne osoby. Teraz z każdego miejsca na ziemi będziecie mogli wesprzeć wybraną fundację. Czy waszym zdaniem jest to odpowiednia forma dotacji? Jak często wspomagacie instytucje non-profit?

W najbliższym czasie FaceBook planuje rozszerzenie listy z instytucjami charytatywnymi.

Nie da się ukryć, że uruchomienie programu charytatywnego pomoże w odbudowaniu wizerunku portalu, który ostatnio nie miał dobrej prasy.