Ta strona nie podobała się administratorom Facebooka. Ta strona została zablokowana. Ale na szczęście "Sztuczne Fiołki" wróciły już na łono społecznościowego kolosa. Inteligentny humor wpleciony w najprawdziwszą sztukę, czyli dzieła malarstwa w komiksowym wydaniu. Zapraszamy.

Opis strony krótki i wcale nie infantylny: "Sztuczno-historyczny magazyn komiczno-tragiczny", "głos wolny wolność ubezpieczający".

Jak donosi na swoich łamach "Gazeta" fan page został usunięty z Facebooka bez jakiegokolwiek ostrzeżenia. Na łamach dziennika żali się jeden z moderatorów strony: "Treści zostały ocenzurowane. Jak to inaczej nazwać?" - pyta retorycznie.

"Sztuczne Fiołki" wróciły w poniedziałek. Liczba fanów abstrakcyjnego humoru obrazkowego przekroczyła już granicę 2200 lajków. Ukatrupiona wersja fan page'a miała ponad 5 tysięcy miłośników.

Przed reaktywacją strony moderatorzy "Fiołków" odpalili inną stronę Jeszcze Fiołki nie zginęły, o nie. https://www.facebook.com/Fiolki… .

"Fejs bez ostrzeżeń i wyjaśnień zamknął Sztuczne Fiołki, najlepszy historio-sztuczny magazyn komiczny w historii. Ale nie tak szybko!" - piszą na jej łamach twórcy.

I dodają:

"To, co zrobił Facebook, trudno nazwać inaczej jak całkowicie arbitralną decyzją cenzorską - wystarczy wspomnieć o całkowicie niewinnych i legalnych tysiącach udostępnień fiołków, które znikły z tysięcy facebookowych ścian wbrew woli osób je udostępniających. O ironię zakrawa fakt, że zlikwidowano stronę, która promowała się jako "głos wolny, wolność ubezpieczający"... nie musimy chyba dodawać że wiele stron o charakterze wybitnie antysemickim, rasistowskim czy homofobicznym ma się świetnie na Facebooku... ".

Nie pierwsza to idiotyczna interwencja cenzorska na Facebooku. Nie pierwsza...