Nowe koszulki piłkarskiej reprezentacji Polski nie spodobały się kibicom. Powód? Na trykotach nie ma orzełka, jest za to logo Polskiego Związku Piłki Nożnej. Facebook aż huczy od protestów.

Najpopularniejszy z nich - "Chcemy Orzełka na koszulkach piłkarskiej reprezentacji!" - znajdziecie tu: https://www.facebook.com/event.… .

"Nike uraczyło nas nowymi koszulkami reprezentacji Polski w piłce nożnej. Niestety zamiast tradycyjnego "Orzełka" mamy logo PZPN. Dla każdego sportowca w naszym kraju zaszczytem jest móc występować z Orłem Białym na piersi dlatego też pokażmy, że nie zgadzamy się na koszulki bez niego! Im więcej osób weźmie udział tym silniejszy będzie nasz protest!" - pisze na stronie wydarzenia jego pomysłodawca.

Protestujący dają wyraz swojemu niezadowoleniu na Tablicy eventu. Nie przebierają w słowach:

"W PZPN-ie jednak pracują idioci, żeby taką decyzję ogłaszać przed Świętem Niepodległości. Rozumiem, że chodzi o pieniądze, ale ogłoszenie tego w tym terminie to policzek wymierzony Polakom" - pisze Alan,

"No co wy ludzie się czepiacie, przecież wiadomo, że najlepiej by było, gdyby na koszulkach była flaga euro-kołchozu, młot i sierp, wykopmy rasizm ze stadionów oraz tęczowa flaga, wtedy będzie tak postępowo i europejsko!!" - ironizuje Przemek,

"Niedługo zamiast hymnu będzie blok reklamowy Biedronki, Cisowianki i innych sponsorów PZPN-u" - komentuje Krzysiek,

"Orzeł (na piersi) jest oznaką patriotyzmu!! Nie wystarczy koszulka w kolorze naszej flagi... to za mało" - konstatuje Karolina.

W ramach wydarzenia na Facebooku protestuje już ponad 6 tys. osób. Szkoda, że nikt tu nie wyjaśnia, na czym polega owy strajk.

Jest się o co bić?